DWMED

Breadcrumbs

W opisie wystąpiły liczne gatunki roślin, zwierząt i grzybów. Niektóre z nich przedstawiono na ilustracjach. Podaj nazwy gatunkowe zaprezentowanych organizmów.

Zalew Wiślany wraz z Mierzeją Wiślaną z powodu bogactwa roślinności, zasobów ryb i bezkręgowców stanowi ostoję ptaków o międzynarodowym znaczeniu. Na Zalewie można napotkać dekoracyjne rośliny o liściach pływających: grzybienie białe i grążel żółty. W borze sosnowym dość ubogie runo zdominowały porosty, głównie chrobotek reniferowy oraz mchy, np. rokiet, płonnik. Można też napotkać grzyby (muchomor czerwony, maślak, koźlarz, czarka szkarłatna czy pieprznik jadalny) oraz smaczne borówki czarne i brusznice a także urodziwą konwalię majową czy konwalijkę dwulistną. Nie znajdziesz tu chabra bławatka, firletki poszarpanej ani lilii złotogłów. Byłoby niewskazane pojawienie się na tym terenie obcych gatunków roślin, takich jak: barszcz Sosnowskiego i niecierpek gruczołowaty.
Szuwary stanowią siedlisko lęgowe ptaków wodnych i wodno-błotnych. Gniazdują tu m.in.: bielik, krzyżówka, remiz, bąk, rybitwa zwyczajna, czapla siwa i bernikla kanadyjska.
Na szlaku ptasich wędrówek spotkamy: rudzika, mysikrólika, raniuszka i modraszkę, wilgę, sójkę i gila i inne ptaki śpiewające.
W rejonie Piasków można też napotkać: borsuka, kunę leśną, dzika, daniela, piżmaka i łasicę. Czasem na ścieżce pojawi się zaskroniec zwyczajny i żmija zygzakowata, albo żaba trawna lub jaszczurka zwinka.

W opisie wystąpiły liczne gatunki roślin, zwierząt i grzybów. Niektóre z nich przedstawiono na ilustracjach. Podaj nazwy gatunkowe zaprezentowanych organizmów. Nazwy wpisz w wyznaczonym miejscu pod ilustracjami.

W opisie wystąpiły liczne gatunki roślin, zwierząt i grzybów. Niektóre z nich przedstawiono na ilustracjach. Podaj nazwy gatunkowe zaprezentowanych organizmów.